Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler


Bu yazilim lisansi aktif edilmemis veya iptal edilmis olabilir.
Lütfen sistem yöneticiniz ile irtibata geçiniz
Web Atölyesi - 0(532) 200 9852

Bilgi için : +90 850 303 4310 veya destek@amerikadanara.comAnasayfa Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

Amerikadanara.com tarafından sağlanan paket gönderme ve takip internet sitesini kullandığınızda, aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.

 1. Amerikadanara.com kullanıcılarının ilettiği linklerdeki ürünleri ve sitesi üzerinde listelediği ürünleri satın alma ve Türkiye’ye yönlendirme hizmeti sağlar.
 2. Amerikadanara.com kullanıcılarının paketlerini Türkiye’deki istedikleri adrese yönlendirir, kullanıcının talebine gore düzenler, paketleri birleştirebilir.
 3. Amerikadanara.com kullanıcısı, paketin alınması, gönderilmesi sırasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli, gibi ücretleri ödemekle yükümlüdür.
 4. Kullanıcılar internet sitesinden aldığı servisler için doğacak her türlü servis bedelinin kredi kartından tahsili için Amerikadanara.com’u yetkili kılar.
 5. Gönderim bedeli, paketin ağırlığına ve hacmine göre hesaplanır ve kullanıcı "Paketi Gönder" emri vermeden önce internet sitesinde kullanıcıya bildirilir.
 6. Amerikadanara.com kullanıcılarının paketlerini 30 gün süre ile ücretsiz depolar. 30 günü aşan beklemelerde kilo (kg.) başına aylık $3 ücret alınır. Amerikadanara.com Lojistik Merkezi'nde depolanan ancak kargo amacıyla başka kurumlara yönlendirilen paketler için pound (lbs) başına $0.50 (minimum $5) ücret talep edilir. Paket depolama toplamda 75 günü aşamaz. 75 günden daha fazla bekleyen paketler, kullanıcıya 75 gün ihbarı verildikten 5 iş günü sonra kullanıcının kayıtlı adresine, kargo bedeli kullanıcının kredi kartından tahsil edilerek gönderilir.
 7. Kargo ücretleri paketlerin terazi ağırlığına gore hesaplanır. Büyük ve hafif paketlerin kargo ücretleri hesaplanırken hacimsel ağırlık göz önüne alınabilir. Hacimsel ağırlık paketin en, boy ve yükseklik ölçülerinin çarpılıp 139'a bölünmesiyle elde edilen değerdir. Hacimsel ağırlık terazi ağırlığından büyükse paketin kargo ücreti hacimsel ağırlıktan hesaplanır.
 8. Paket sigortalama bedeli, paketin bildirilen değerine göre hesaplanır. Sigorta bedelleri kullanıcı "Paketi Gönder" emri vermeden önce internet sitesinde kullanıcıya bildirilir.
 9. Amerikadanara.com teslim aldığı her paketi güvenlik kuralları nedeniyle açar, inceler ve denetler.
 10. Her iki taraf da bu sözleşmeyi, yazılı olarak bildirmek koşuluyla (elektronik posta, faks ya da posta yoluyla) iptal etme hakkına sahiptir.
 11. Amerikadanara.com kullanıcıların posta kutularındaki paketlerini satıcılara geri gönderme ya da imha etme hakkına sahiptir. Bu durumda kullanıcı posta kutusundaki paketlerin geri gönderimi ya da imhası ile ilgili hiçbir hak iddia edemez.
 12. Amerikadanara.com üyeliği, site üzerinden üyelik kaydı yapıldığı an başlar. Amerika adresinin kullanıcı tarafından kullanılması bu kullanım şartlarının kabul edildiğini ve sitede verilen her türlü hizmet için tahsil edilecek hizmet bedellerinin kullanıcının kayıtlı kredi kartından yapılabileceğini gösterir.
 13. Amerikadanara.com kullanıcısı, Amerikadanara.com'a üye olarak, kayıtlı e-posta adresine pazarlama, kampanya, bilgilendirme ve hizmetle ilgili her türlü iletişimin elektronik ileti ve SMS olarak gönderileceğini kabul eder. Kullanıcı isterse, Amerikadanara.com iletişim formundan iletişim tercihlerini değiştirebilir.
 14.  Amerikadanara.com kullanıcısı hem Amerika'nın hem de kendi ülkesinin belirlediği bu siteden aldığı servisle ilgili olabilecek tüm kanunlara uymakla yükümlüdür. Amerikadanara.com kullanıcısı hiçbir şekilde bu siteyi, yasak ya da kanun dışı ürünleri göndermek için kullanamaz. Gönderilen paketlerle ilgili doğabilecek her türlü yasal sorun ve bu sorunlardan kaynaklanabilecek cezalar tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.
 15. Amerikadanara.com kontrolü dışındaki hizmet kesintilerinde (Elektrik kesilmesi, haberleşme şebekesi ya da uydu bağlantı kesintileri, vb.) Amerikadanara.com servislerinin kullanılamaması nedeniyle dosya, bilgi ya da belge kaybından dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 16. Amerikadanara.com aracılığıyla, kimyasal malzemeler, silah, patlayıcı maddeler, nakit para, döviz, çek, senet, mücevher ve Gümrük Müsteşarlığı`nın hızlı kargo taşımacılığıyla ilgili 19.04.2011 tarihinde yayınladığı genelgeyle yapılan kısıtlamalar neticesinde tütün ve tütün ürünleri, alkollü ürünler, cep telefonları gönderilememektedir. Ayrıca uluslararası kargo kurallarında 2010 yılının Aralık ayında yapılan değişiklikler nedeniyle 500 gramdan daha ağır olan yazıcı kartuşları ve tonerler de Amerikadanara.com aracılığıyla gönderilemez.
 17. Amerikadanara.com, kullanım şartlarını değiştirme, kaldırma, ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Lütfen kullanım şartlarını belirli aralıklarda gözden geçiriniz. Siteyi kullanmaya devam etmeniz güncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelecektir.
 18. Amerikan kanunlarına gore suç sayılabilecek herhangi bir kullanım sonucu oluşabilecek yasal yükumlülüklerin tamamı Amerikadanara.com kullanıcısına aittir.
 19. Üyelik iptali için taraflardan birinin yazılı talebi gelmedikçe üyelik aktif kalır.